Relaxálás felsőfokon
Mielőtt elkezdtem tanulni a kozmetikus szakmát, bevallom őszintén, hogy nem jártam rendszeresen kozmetikushoz. Sajnos fogalmam sem volt arról, hogy milyen fantasztikus dolog az arc- és dekoltázsmasszázs. A tanműhelyben töltött gyakorlatunk alatt sokszor párban dolgoztunk, és egymáson gyakoroltuk a különböző masszázsfogásokat. Imádtam masszázs alany lenni. :) Volt amikor elaludtam közben, volt amikor szabályszerűen éreztem, hogy egy képzeletbeli külső erő kiszippantja belőlem a stresszt, a sok aggodalmat, volt amikor szabályszerűen kicseréltek egy-egy alkalom után. Most erről a csodálatos szolgáltatásról szeretnék nektek írni. Mi a masszázs? Mi a kozmetikai masszázs? Milyen hatással van izmainkra, bőrünkre, idegeinkre, vérereinkre? Milyen ellenjavallatai vannak? Többek között ezekre a kérdésekre keresem a választ.

Mi a masszázs?
Nos, kezdjük a gyökerektől. A masszázs tulajdonképpen az egyik legősibb gyógymódok egyike, valamint jelentős szerepet kapott a történelem folyamán a fiatalság, és a szépség megőrzésében is. Már az ókorban masszíroztak. Az arcmasszázs csak a 19. század végén került az érdeklődés középpontjába. A masszázs fogalmának meghatározása ez: a test szöveteinek kézzel vagy géppel való megdolgozása. Kézi masszázs során a masszázsfogások mechanikai ingerek. Ez pedig számtalan folyamatot beindít a bőrben, ezt követően a testben.
A kozmetikai masszázs
Különböző masszázsfajtákat különítünk el a gyakorlatban. Én kozmetikusként a kozmetikai masszázst szeretném kiemelni nektek. A kozmetikai masszázs általában az arc- és a dekoltázsmasszázsból áll. Célja a szövetek rugalmasságának, feszességének megtartása, öregedési tünetek csökkentése, ill. kialakulásának késletetése, a szervezet frissítése, a fáradtság megszüntetése. Megkülönböztetünk általános, bőrre gyakorolt, izmokra gyakorolt, és az idegekre gyakorolt hatásokat.
Az általános hatása
Mechanikai hatást gyakorol a bőrre és az alatta levő idegekre. A mechanikai ingerek, közvetlenül vagy közvetve az idegrendszer segítségével fejtik ki hatásukat. Az idegimpulzusok hatására a hajszálerek kitágulnak, az anyagcsere felgyorsul, a bőr felfrissül. Hat a nyirokrendszerre, elősegíti az anyagcsere termékek elszállítását.
Bőrre gyakorolt hatása
Javítja a hám ellenálló képességét. Elősegíti az elhalt hámsejtek leválását is. A kötőszövet élettani folyamatai felgyorsulnak, sejtjeinek és rostjainak képződése fokozódik, a bőr öregedési folyamatai lassulnak. A javuló vérellátás egyenletessé teszi a faggyúmirigyek működését. A bőr hőmérsékletének emelkedése javítja az anyagok felszívódását.
Izmokra kifejtett hatása
Az izmokat ért idegimpulzusok hatására az izmokban található vérerek kitágulnak, az anyagcsere fokozódik. A simaizmok tónusát fokozza, a harántcsíkoltét csökkenti.
Idegekre gyakorolt hatása
Az arc idegeire (az egyik ilyen ideg neve: háromosztatú ideg) gyakorolt enyhe nyomások nyugtatóan hatnak az idegrendszerre, csökkentik a feszültségét. Fájdalomcsökkentő és altató hatású is lehet.
Ellenjavallatok
Nagyon fontos a jótékony hatások mellett az ellenjavallatokról is említést tenni.
- bőrbetegség
- gyulladásos folyamatok a bőrben
- pajzsmirigy-megbetegedés, magas
vérnyomás, szívbetegség, arcideg megbetegedései
- pubertáskorban.
A
kozmetikai masszázs egy hatalmas csoda. Teljesen más élményt nyújt, mint egy
testmasszázs. A testmasszázs a test izmainak fájdalmait, feszültségét,
fáradtságát hivatott megszüntetni. Viszont az arcbőrről érkező idegimpulzusok
hatására a kozmetikai masszázs kellemesen relaxál, pihentet, megnyugtat és még szépít is.
Mindkettő hasznos, mindkettő jó, de két különböző élmény. Nagy a nyomás rajtad?
Sok stressz ér mostanában? Jelentkezz be nálam bátran, és próbáld ki ezt a
felejthetetlen élményt! :)